Warunkiem przyjęcia do szkoły jest złożenie w sekretariacie szkoły następujących dokumentów:
- wniosek o przyjęcie do szkoły z określeniem jej oddziału i wybranego zawodu (druk do pobrania na stronie internetowej szkoły) – w nawiasie należy podać drugi zawód,
- dwa zdjęcia,
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
- zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (lub zaświadczenie o zwolnieniu z tego egzaminu),
- aktualne orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego,
- zaświadczenie lekarskie zezwalające na naukę w wybranym zawodzie (lekarz medycyny pracy przyjmuje w wyznaczonym terminie na terenie szkoły)
- dla kandydatów zamieszkałych poza Gliwicami wniosek o wydanie skierowania (druk do pobrania na stronie internetowej szkoły),
W zawodach: kucharz, pracownik pomocniczy kucharza, cukiernik, piekarz, pracownik obsługi hotelowej, sprzedawca, pracownik pomocniczy fryzjera wymagane są badania epidemiologiczne (sanepidowskie).
Ponadto kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają w sekretariacie szkoły:
- orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności – jeżeli kandydat je posiada.
O przyjęciu do szkoły decyduje złożenie w terminie wszystkich dokumentów. W przypadku większej liczby kandydatów, niż miejsc w danym zawodzie, o przyjęciu decydują oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz wynik zewnętrznego egzaminu ósmoklasisty.
Dowóz uczniów
Dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej (KZK GOP) BEZPŁATNY, PKP i PKS – 78% zniżki, za okazaniem legitymacji szkolnej. Uczniowie spełniający odpowiednie, określone w przepisach kryteria, mogą korzystać z bezpłatnych dowozów organizowanych i finansowanych przez gminy.
Branżowa Szkoła I Stopnia dla młodzieży z normą intelektualną – niepełnosprawnych w zakresie:
- ruchu
- wzroku
- słuchu
- z autyzmem, w tym Zespołu Aspergera
- niepełnosprawnościami sprzężonymi
- oraz z zagrożeniem niedostosowaniem społecznym
Szkoła umożliwia przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie robotnika wykwalifikowanego lub czeladnika.
Do wyboru proponujemy następujące zawody: