Szkoła Najwyższej Jakości 2018

logo sznj_internet_kolor

Bardzo miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem w III edycji konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości".

Jakość powietrza

logo-wf

Dziennik elektroniczny

baner vulcan 1

 

molnet-plus-n

szkolazklasa

ruch szkola

Program Socrates Comenius

NIEMCY - Dessau, Berufliches Ausbildungs- und Vorbereitungs- Werk gGmbH

dessau

Sokrates jest programem edukacyjnym Wspólnoty Europejskiej, który służy umacnianiu i wspieraniu kształcenia zawodowego, jak również całego europejskiego poziomu oświaty. Częścią tego programu jest projekt językowy Comenius, którego celem jest uwrażliwianie młodzieży na proces globalizacji. Treści projektu mają skłaniać do szerzenia tolerancji wobec europejskich myśli i dóbr kultury, rozwijać wzajemne zrozumienie oraz świadomość społecznej i gospodarczo-politycznej przynależności do Europy.

"Przy wspólnym europejskim stole" - tradycje żywieniowe kuchni polskiej i niemieckiej to projekt realizowany wspólnie przez jednostki kształcenia specjalnego z Gliwic i Dessau, w ramach programu Sokrates-Comenius. Polsko - Niemiecka książka kucharska, będąca efektem końcowym projektu, ukazuje, iż systematycznie zaplanowana i językowo przygotowana współpraca dwóch różnych kręgów kulturowych Europy może wnieść wiele nowych treści do kształcenia zawodowego oraz poszerzyć kompetencje językowe uczniów szkół partnerskich. Wkomponowanie treści europejskich do kształcenia ogólnego jest ważnym krokiem procesu integracji zawodowej.

Przy wspólnym europejskim stole - informacje o projekcie

Książka kucharska - tradycje kuchni polskiej i niemieckiej

Berufliches Ausbildungs- und Vorbereitungs- Werk gGmbH - strona www

Współpraca ze Słowacją

 Zilina

W roku 2003 dzięki pomocy Ambasady Republiki Słowackiej w Polsce dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Gliwicach nawiązała współpracę ze szkołą - Stredné Odborné Učiliste pre Telesne Postihunutú Mládeż w Żilinie. Pierwsza wizyta dyrekcji i nauczycieli miała miejsce w grudniu 2004 r. Partnerskie szkoły zajmują się kształceniem zawodowym młodzieży niepełnosprawnej. Rewizyta strony słowackiej w naszej szkole odbyła się w styczniu 2004 r. Współpraca szkół polega na wymianie nauczycieli i młodzieży uczestniczącej w zajęciach praktycznych.

 Stredné Odborné Učiliste pre Telesne Postihnutú Mládeż - strona www

 

Nasi partnerzy

biegamy z sercem    logo forum nieb

pobrane   logo oryginal   ec  

baner

Udogodnienia

udogodnienia

Doradztwo zawodowe

edp

Aktywna tablica

aktywna-tablica

Statystyka
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj102
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8329
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10254
mod_vvisit_counterWszystkie612184

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 54.172.40.93
,
Today:19, Gru , 2018