Reforma Edukacji w Naszej Szkole

plakat-reformaZapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi reformy edukacji w naszej szkole:

List Dyrektora ZSSp. im. J. Korczaka do Rodziców

oraz na stronach:

http://reformaedukacji.men.gov.pl/

Do pobrania broszura informacyjna z najważniejszymi zmianami.

Informacje o rekrutacji
Wywiad z Dyrektorem ZSSp.

logo-wf

Dziennik elektroniczny

baner vulcan 1

 

molnet-plus-n

szkolazklasa

ruch szkola

Powiększenie

11 Kwietnia odbyło się spotkanie dotyczące WOLONTARIATU HOSPICYJNEGO. Gościem naszej szkoły była p. Aneta Korzuśnik–Nowak, koordynator wolontariatu w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

dsc 1669 640x360

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania najważniejszych informacji związanych z ideą wolontariatu ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu hospicyjnego. Pani Aneta przedstawiała także możliwości pomocy, której możemy udzielać osobom związanym z gliwickim Hospicjum. Tuż po prelekcji nawiązała się dyskusja między obecnymi nauczycielami oraz uczniami. Mamy nadzieję, że pomysły które w trakcie spotkanie się zrodziły w odpowiednim czasie zostaną wprowadzone w czyn

„Odkrywając powołanie do wolontariatu...Powołanie do wolontariatu w Hospicjum to nic innego jak powołanie do pomocy nieuleczalnie chorym. Przyznaje, że nie jest to łatwe, a proces stawania się wolontariuszem trwa ok. 4 miesięcy. Ale kiedy już jako wolontariusz odkryjesz w swoim powołaniu radość pomagania szybko odkryjesz, że jakkolwiek starałbyś się w swoich działaniach to i tak zawsze więcej otrzymasz od pacjenta. Wolontariat z czasem staje się sposobem na życie. Życie, które nie ocenia, nie pędzi za resztą świata, widzi i słucha drugiego człowieka. Życie, w którym słowo człowiek oznacza godność, a nie umieranie..." (tekst ze strony internetowej Hospicjum)

 

Nasi partnerzy

biegamy z sercem    logo forum nieb

pobrane   logo oryginal   ec   gom

baner

Udogodnienia

udogodnienia

Doradztwo zawodowe

edp

Statystyka
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9933
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13079
mod_vvisit_counterWszystkie531734

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 54.161.45.156
,
Today:26, Kwi , 2018